Czy w Białymstoku są dobre przedszkola?

Jeżeli udało Wam się trafić na ten artykuł, to najprawdopodobniej szukacie przedszkola dla swojej pociechy. Wiemy, że wybór ten nie jest łatwy. W końcu każdy z nas chce wybrać najlepszą placówkę dla swojego dziecka. Oprócz tego wszystkie przedszkola oferują to coraz ciekawsze plany zajęć w ciągu dnia oraz zajęcia dodatkowe. Wybór z roku na rok staje się coraz cięższy.

Przedszkole Białystok – czym charakteryzuje się dobre przedszkole?

Co to znaczy dobre przedszkole? Na pewno takie, do którego dziecko chodzi z uśmiechem na twarzy. O tym się jednak nie przekonamy, dopóki nie puścimy dziecka do danej placówki.

Na co należy jednak zwracać uwagę przy wyborze przedszkola dla swojej pociechy?

  • Po pierwsze dobra kadra. Niewiele osób o tym wie, ale rodzice mogą poprosić o ogólne informacje na temat przygotowania całej kadry. Dobrze by było, aby nauczyciele podnosili swoje kompetencje. Jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejszą kwestią jest podejście do dzieci – koniecznie zwróćcie na to uwagę.
  • Ważnym czynnikiem są również zajęcia dodatkowe. Zazwyczaj każde przedszkole ma je w swojej ofercie. Część zajęć oferowanych przez przedszkole jest bezpłatna, a część dodatkowo płatna.
  • Pamiętajmy również o bezpieczeństwie. Teoretycznie jest to jasne, że wszystkim rodzicom zależy, na jak największym bezpieczeństwie. Musicie jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę m.in. na: czy na pewno do odebrania dziecka przez inne osoby potrzebne jest pełnomocnictwo, czy budynek przedszkola jest zamknięty (czy nie ma możliwości, żeby dziecko samo opuściło placówkę) oraz czy zabawki w salach są przeznaczone do odpowiednio do wieku dzieci.
  • Podejście nauczycieli i dyrektorstwa. Zapisując swoje dziecko do jakiejkolwiek placówki, musicie pamiętać, że Wy również jesteście częścią tej instytucji. Ważne, aby układała się współpraca między rodzicami a wychowawcami. Chodzi to możliwość rozmowy, dni otwarte czy udział w przedszkolnych uroczystościach.

Dobre przedszkola w Białymstoku

Przejdźmy teraz do konkretów. Jakie są polecane przedszkola w Białymstoku.

Przedszkole Białystok:

  • Przedszkole Samorządowe nr 64 p.n. „Akademia Jasia i Małgosi”
  • Przedszkole w Białymstoku “Wesołe Nutki”
  • Przedszkole Samorządowe Nr 2 „Pod Słonkiem” w Białymstoku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Białymstoku
  • Przedszkole Samorządowe Nr 12 „Tęczowe” w Białymstoku