Ciekawa opcja finansowania, czyli samochody na abonament – dowiedz się, zanim skorzystasz

Zanim do naszego kraju trafiły zachodnie rozwiązania dotyczące finansowania samochodów, większość decydowała się na kupno pojazdów używanych. Dziś, rynek wtórny nadal stanowi dużą siłę i prezentuje największą dostępność, jednak coraz więcej osób dostrzega wiele możliwości w takich metodach, jak np. Leasing, wynajem długoterminowy, czy też abonament samochodowy. Co zatem może wskazywać na to, że metody alternatywne są bardziej opłacalne, od tych standardowych i znanych nam od lat?

Zważywszy na fakt, że kupno samochodu w salonie dealera wiąże się z dość dużym wydatkiem, na który nie może sobie pozwolić każdy, samochody na abonament sprawiają, że możliwość użytkowania pojazdu, jako jego pierwszy właściciel staje się szansą dla szerszego grona klientów. Rozłożenie kosztów na wygodne opłaty czynszowe w formie rat, daje możliwość uniknięcia dużego, a jednocześnie jednorazowego wydatku rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Różnica polega jednak na tym, że kupno używanego auto, lub też nowego w salonie za gotówkę mianuje nas właścicielem. W auto abonamencie jedynie użytkujemy pojazd, a jest to o tyle wygodne, iż wszystkie obowiązki właściciela nie spoczywają na naszych barkach.

Samochody na abonament, czyli długa lista korzyści

Należy zdawać sobie sprawę, że jest to o wiele bardziej opłacalne, niżeli kupno nowego auta w salonie, a wpływ na to ma fakt, że w opłatach znajduje się wszystko co potrzebne dla swobodnego użytkowania auta. Jest to ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia, płynów oraz części eksploatacyjnych, serwisowanie, przeglądy techniczne, naprawa drobniejszych usterek, czy też gwarancja samochodu zastępczego, jeśli pojawi się poważniejsza awaria, która może pozbawić nas auta na nieco dłużej. Co zatem należy do naszych obowiązków? Tak naprawdę jedynie to, aby dbać tankowanie pojazdu i by jego stan był zadowalający aż do końca obowiązywania umowy.