chlorek_magnezu

Chlorek magnezu idealny do odśnieżania obiektów sportowych

Śnieg pokrzyżował ci Twój trening? Mecz został odwołany z powodu dużych ilości śniegu na murawie? Znasz to, prawda? Śnieg potrafi zaskoczyć nie tylko kierowców, ale także pokrzyżować plany rozgrywek, gdy spadnie przed zakończeniem sezonu. Wielu właścicieli obiektów sportowych co rok poszukują dobrych rozwiązań, które pomogą szybko, w razie potrzeby usunąć śnieg z murawy, parkuru, czy innych miejsc. Dowiedz się, jak możesz to zrobić szybko skutecznie i nie drogo.

Uprawianie sportu zimą może być utrudnione poprzez nagromadzony na obiekcie sportowym śnieg. I choć na dworze panuje mróz, wielu sportowców woli trenować w czapkach i rękawiczkach na powietrzu niż w ciepłej hali. Ciężko sobie wyobrazić trening piłki nożnej lub jeździectwa w zakrytej hali, choć to oczywiście możliwe. Czasem zima zaskoczy sportowców, podczas trwającego sezonu rozgrywek. Wówczas warto sięgnąć po skuteczne i sprawdzone sposoby na szybkie i bezpieczne usunięcie śniegu i lodu z nawierzchni obiektów sportowych, a także parkingów znajdujących się przy obiekcie.

Powszechnie do szybkiego pozbycia sie śniegu stosuje się różne chlorki – sodu, magnezu, wapnia. Każdy z nich ma inną skuteczność, a także cenę. Najlepszej jakości chlorek magnezu kupisz tutaj: https://www.aneva.pl/produkty/chlorek-magnezu/

Chlorek magnezu – co to za substancja?

Chlorek Magnezu MgCl2 to bezpieczna substancja chemiczna, która znalazła szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz drogowym. Pod względem chemicznym jest to związek bardzo łatwo rozpuszczający się w wodzie i łatwo w etanolu. Jest to biały, ziarnisty, higroskopijny proszek.

Chlorek magnezu doskonale poradzi sobie ze śniegiem

Chlorek magnezu przewyższa chlorek sodu skutecznością działania w niskich temperaturach i dużą szybkością rozmrażania. Oszczędza to czas i pieniądze. Związek ten jest w stanie rozmrozić lód dość szybko, a powstały roztwór nie zamarza całkowicie, nawet jeśli zostanie ponownie schłodzony do – 30 ° C. Tak więc śliski lód, nie tworzy się nawet jeśli na dworze panują bardzo niskie temperatury. Jest to bardzo ważne podczas utrzymania dobrej nawierzchni obiektów sportowych, gdy na dworze pada śnieg.

Chlorek magnezu doskonały na tory jeździeckie

Chlorek magnezu umożliwia uprawianie sportów jeździeckich nawet zimą

Każdy jeździec wie, jak ważna dla utrzymania konia w zdrowiu jest nawierzchnia. Jeśli nie chcesz rezygnować z treningu w ujemnych temperaturach, powinieneś podjąć środki ostrożności. Twarde lub oblodzone wybiegi czy tory wyścigowe powodują zwiększone obciążenie ścięgien i więzadeł nóg konia, a także mogą prowadzić do poważnych obrażeń konia i jeźdźca poprzez poślizgnięcie się, a nawet upadek. Chlorek magnezu jest łagodny dla wrażliwych nóg konia.

Chlorek magnezu w walce z kurzem

Ze względu na silne właściwości przyciągania i zatrzymywania wody, chlorek magnezu jest spoiwem kurzu. Jest to bardzo ważna cecha w kontekście utrzymania dobrej nawierzchni boisk, parkingów, torów jeździeckich, chodników i dróg. Chlorek magnezu najlepiej posypać wieczorem, aby zwalczyć kurz.

Zalety chlorku magnezu

  • Jest bardziej skuteczny i wydajny od popularnej soli drogowej, czyli chlorku sodu;
  • jest bezpieczny dla ludzi, roślin i zwierząt;
  • nie tworzy śliskiej powierzchni, podczas bardzo niskich temperatur na dworze;
  • bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu jego rozwodniona postać, nie zatyka studzienek kanalizacyjnych;
  • nie pozostawia błota pośniegowego;
  • nie powoduje białego nalotu na stosowanej powierzchni, a także na samochodach, czy obuwiu.

Jak stosować chlorek magnezu?

Zalodzone, zaśnieżone miejsce posypać należy chlorkiem magnezu lub spryskać jego płynną postacią. Przyjmuje się, że dobrą proporcją jest 300 g – 2 kg  chlorku magnezu na 10m2 powierzchni. Ilość chlorku magnezu zależy od grubości zalegającego lodu i od jego struktury — czy jest bardzo zamarznięty, czy da się go rozbić, np. łopatą.

Produkt jest pakowany w workach 25 kg lub 1000 kg.