odboje do drzwi

Cechy dobrych odbojów do drzwi

Odboje do drzwi są popularnymi gadżetami poprawiającymi funkcjonalność wnętrz. Jednak w sklepach znajduje się ich tak dużo, że nie zawsze wiadomo, co konkretnie wybrać. Musisz zastanowić się, które elementy wyposażenia wnętrz są najbardziej narażone na uszkodzenia w wyniku zderzenia z drzwiami, a następnie wybrać odboje ścienne lub podłogowe. Możesz też dopasować je stylistyczne do charakteru pomieszczenia. Nie będzie to trudne, bo odbojów jest całe mnóstwo. Pomagamy znaleźć te najlepsze!

Jakie odboje do drzwi wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem odbojów do drzwi? Wiele osób robi to dopiero wtedy, gdy w trakcie eksploatacji zauważy zniszczenia spowodowane uderzaniem o ściany czy meble. Wtedy cierpią zarówno one, jak i same drzwi, w których mogą powstawać zagłębienia, a nawet dziury. Dlatego o ich zabezpieczenia zadbaj odpowiednio wcześniej. Już przy montażu drzwi możesz zakupić odboje, które będą do nich pasowały i stylistycznie i rozmiarowo.

Czym wyróżniają się dobre odboje do drzwi? Są:

  • dyskretne i eleganckie,
  • doskonale dopasowane do wnętrza,
  • przeznaczone do użytku w budynku lub poza nim,
  • solidne i wytrzymałe na uderzenia,
  • montowane do ściany lub podłogi w taki sposób, aby pozostawały na swoim miejscu i nie przemieszczały się.

Z łatwością dobierzesz takie stopery, które zatrzymują drzwi we wskazanym miejscu calkowicie uniemożliwiając im zbliżenie się do ściany czy stojących z tyłu mebli, lub takie, które chronią ścianę, gdy już do zderzenie dojdzie. Ważne jest, aby dopasować je do docelowego miejsca montażu, a ten może odbyć się poprzez przyklejenie ograniczników lub ich przymocowanie za pomocą śrub. Choć drugi sposób jest zdecydowanie trwalszy, to jednak w pewnym stopniu ingerują w powierzchnią podłogi czy ściany i uszkadza ją. Po zamontowaniu odboju dziura jest oczywiście niewidoczna, więc całość prezentuje się schludnie.

Odboje do drzwi jako dekoracja wnętrza

Jesteś osobą, która dużą wagę przywiązuje do drobnych detali? Tam, gdzie inni nie widzą potencjału, Ty dostrzegasz szansę na stworzenie czegoś pięknego i ciekawego? Dobrze się składa, bo nawet tak niewielka rzecz, jak odbój do drzwi może się okazać nietuzinkową dekoracją. Sprawdź modele w finezyjnych kształtach lub kolorach, ewentualnie postaw na klasykę. Stopery w kształcie słupków z metalu zatrzymają drzwi, ale też przykują wzrok. To na pewno efekt, jakiego się spodziewasz!

Odboje mogą być też wykonane z tworzywa sztucznego i powleczone gumą lub silikonem. Wtedy dodatkowo stłumią hałas wywołany zderzeniem drzwi z odbojnikiem.