budowa hal przemysłowych

Budowa hal przemysłowych – wyzwania i możliwości

Twoja firma rozrasta się lub zmienia profil działalności? Myślisz o ekspansji, prowadzeniu dystrybucji, produkcji lub sprzedaży hurtowej? Bez względu na to, w jakim kierunku zamierzasz się rozwijać, potrzebujesz do tego odpowiedniego zaplecza. Zapewni Ci je budowa hal przemysłowych, która jest naturalnym krokiem podejmowanym przez nowoczesne przedsiębiorstwa.

Wyzwania przy budowie hal przemysłowych

Zanim firma zdecyduje o budowie hal przemysłowych może napotkać na swojej drodze kilka wyzwań. Oczywiście jednym z nich są finanse – czy inwestycję opłacić gotówkowo, czy raczej spróbować finansowania na kredyt? Jeśli pieniądze na ten cel się znajdą, powstaje kolejne pytanie – gdzie wybudować obiekt? Najlepszym miejscem jest to znajdujące się na terenie należącym do firmy. Jednak nie każda dysponuje działką inwestycyjną, która można w ten sposób zabudować.

Zakup lub dzierżawa parceli jest niezbędny przed przystąpieniem do prac projektowych. Ale uwaga – miejsce musi spełniać stosowne wymogi, a w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego nie powinno być przepisów ograniczających budowę hal przemysłowych w formie, jaka Cię interesuje.

Znalezienie funduszy, a nawet miejsca na budowę może się okazać łatwiejsze niż zatrudnienie dobrej ekipy. Dobrej, czyli jakiej? Najlepiej takiej, która podejmie się kompleksowego wznoszenia stalowych obiektów – od projektu, przez uzyskanie niezbędnych pozwoleń i załatwienie formalności, aż po wykończenie w ustalonym standardzie (surowym zamkniętym, deweloperskim, „pod klucz”).

Co daje Ci budowa hali przemysłowej?

Współczesne hale przemysłowe ze stali są w stanie zastąpić tradycyjne budynki murowane. Dlaczego? Ponieważ finalnie przybierają dokładnie takie parametry, na jakich Ci zależy. Można wykreować w nich dowolne temperatury, w tym także ujemne, dzięki czemu hala staje się chłodnia lub mroźnią. Jeżeli zależy Ci na dużej, niczym nieskrępowanej przestrzeni, to lekka konstrukcja pozbawiona wsporników i filarów na pewno spełni Twoje oczekiwania. Warto dodać, że umożliwi też swobodne manewrowanie wózkami widłowymi czy załadunki aut dostawczych na rampach. W takim miejscu nie będzie problemów z rozplanowaniem oraz zamontowanie linii produkcyjnych – nawet tych bardziej rozbudowanych czy skomplikowanych.

Budowa hali przemysłowej oznacza dostęp do dodatkowych pomieszczeń. Jeżeli w danym okresie sam z nich nie korzystasz, to zastanów się nad wynajęciem ich innym firmom – będzie to dla Ciebie dodatkowym zyskiem.