film

Biografia, filmografia i ciekawostki. Kim jest Maite Perroni?

Maite Perroni to urodzona 9 marca 1983 roku w Meksyku aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i modelka. Przyszła na świat jako córka Javiera Perroni i Maite Beorlegui. Artystka ma 3 lata młodszego brata Adolfo i 9 lat młodszego Francisco. W Polsce najbardziej znana jest z młodzieżowego serialu „Rebelde”, w którym grała postać Lupity Fernandez, a także z telenoweli „Nie igraj z aniołem”, gdzie stworzyła kreację głównej bohaterki Marichuy Velarde Santos de San Roman. 

Artystyczne dzieciństwo Maite Perroni

Meksykańska gwiazda była dość spokojnym i poukładanym dzieckiem, jednak zdarzały jej się okresy buntu. Jej ulubionym przedmiotem w szkole była historia, a najmniej lubianym fizyka. Już od dzieciństwa uwielbiała występy artystyczne. Brała udział w różnego rodzaju konkursach i warsztatach teatralnych. Interesowała ją muzyka, taniec i aktorstwo. Pojawiła się nawet jako tancerka w programie Disney Channel. Decyzję o zostaniu aktorką podjęła w czasach szkolnych.

Aktorka kolejno wystąpiła w takich telenowelach, znanych w Polsce jak „Mój grzech”, „Triumf miłości”, czy „Kotka” oraz wielu innych nieemitowanych w naszym kraju. W 2020 roku zagrała w serialu „Mroczne pożądanie”.

„Rebelde”, czyli początki kariery telewizyjnej

Maite Perroni zadebiutowała w telewizji rolą Guadalupe „Lupity” Fernandez w serialu młodzieżowym Rebelde. Grała w nim członkinię sześcioosobowego zespołu muzycznego oraz uczennicę elitarnej szkoły Elite Way, której bohaterka była stypendystką. Serial oparty był na argentyńskiej powieści „Rebelde Way”. Składał się z trzech sezonów, które łącznie miały 440 odcinków. Każdy z nich rozpoczynał się wstępem któregoś z głównych bohaterów.

Sukces serialu przekroczył oczekiwania twórców. Młodzież na całym świecie śledziła przedstawianą na ekranie historię z zapartym tchem, czekając na każdy odcinek. Wszyscy byli ciekawi, jak potoczą się losy głównych bohaterów, a jednocześnie członków zespołu Miii, Miquela, Roberty, Diega, Lupity, Giovanniego oraz ich szkolnych przyjaciół.

Telenowela przestawiała wzloty i upadki nastolatków, problemy rodzinne, pierwsze miłości, pasje, trudności w szkole, a także poza nią oraz wyzwania, którym musieli sprostać bohaterowie. Pewnie dlatego serial odniósł tak duży sukces.

RBD – sukces na skalę światową

Maite Perroni od dziecka uwielbiała śpiewać. Gdy w 2004 roku powstawał serial „Rebelde” i tworzyła się kapela RBD, żaden z członków zespołu i twórców telenoweli nie mógł wyobrazić sobie tego, co nastąpiło później. Zarówno Maite, jak i pozostali członkowie nowopowstałego teamu, czyli  Anahi, Dulce Maria, Alfonso Herrera, Christian Chavez oraz Christopher von Uckermann byli postaciami mało znanymi i dopiero rozpoczynającymi swoje kariery artystyczne.

Pierwszy album zespołu nosił tytuł „Rebelde” – jak nazwa serialu i jego piosenka tytułowa. W trakcie emisji telenoweli na bieżąco pokazywano tworzenie nowych piosenek przez głównych bohaterów i wykonywano takie numery jak „Solo quedate en silencio”, „Nuestro Amor”, czy wspomniane wcześniej „Rebelde”. Po sukcesie pierwszego albumu twórcy poszli za ciosem. Kolejne dwa powstały niedługo po nim. W 2005 roku, czyli rok po wydaniu pierwszego albumu stworzyli kolejny zatytułowany „Nuestro Amor”. W 2006 roku zespół wydał „Celestial” i „Rebels”, czyli angielską wersję piosenek z „Rebelde”.

W 2007 roku Maite Perroni razem z ekipą stworzyła „Empezar Desde Cero” (2007), do którego zaśpiewała piosenkę tytułową. Na kolejny krążek fani musieli czekać 2 lata. „Para Olvidarte de Mi” wydano w 2009 roku, który był też okresem rozpadu zespołu. Przez lata swojej twórczości RBD zostało docenione na całym świecie. Zespół zrobił karierę nie tylko w Ameryce Południowej, ale także poza nią – koncertując w wielu miejscach i przecierając ślady kolejnym latynoskim zespołom i muzykom.

Kariera solowa Maite Perroni

Po rozpadzie zespołu artystka postawiła na karierę aktorską, jednak nie stłumiło to w niej pasji do śpiewania. Niejednokrotnie wykonywała utwory do telenowel, w których występowała zazwyczaj jako główna bohaterka. Jej głos można usłyszeć m.in. w „Nie igraj z aniołem”, gdzie wykonała piosenki: „Esta Soledad”, „Separada De Ti” oraz „Contigo”. Zaśpiewała tytułową piosenkę do telenoweli „Mój grzech”. Wykonała także „A partir de Hoy” do „Triumfu miłości”.

Kariera solowa Maite nabrała rozpędu w 2013 roku. Aktorka zamieszkała wtedy w Nowym Jorku i zabrała się za nagrywanie pierwszej solowej płyty. 16 lipca 2013 roku opublikowała teledysk do pierwszego utworu z albumu pt. „Tu y Yo”, natomiast cała płyta została wydana 23 sierpnia 2013 roku. W 2014 roku utwór „Vas a querer volver” pojawił się w telenoweli o tytule „Kotka”. W 2016 na Premios Juventud wykonała nowo wydany utwór „Adicta”. 17 lipca 2016 roku rozpoczęła światową trasę koncertową w Sao Paulo w Brazylii, natomiast rok później od występu w National Auditorium zaczęła trasę po Meksyku.

Życie prywatne bez szczęśliwego zakończenia?

Życie uczuciowe Maite Perroni niestety do tej pory nie ułożyło się tak dobrze, jak jej kariera zawodowa. Była członkini RBD stworzyła kilka związków, w których wspominano nawet o ślubie, jednak ostatecznie relacje się rozpadały i obie zainteresowane osoby szły we własnym kierunku. Tak było z dyrektorem muzycznym RBD Guido Larisem, którego poznała w trakcie trwania działalności zespołu. Para zaręczyła się i planowała nawet ślub, ale związek zakończył się w 2008 roku, kiedy to aktorka występowała w głównej roli w telenoweli „Nie igraj z aniołem”.

Głośno mówiło się wtedy o jej prawdopodobnym romansie z partnerem z planu Williamem Levym, jednak oboje stanowczo temu zaprzeczali. Pikanterii sytuacji dodawał fakt, że Levy był już w tym czasie żonaty i miał dwójkę dzieci. Po rozpadzie związku z Larisem aktorka zajęła się pracą. W 2013 roku wydała album „Eclipse de Luna”, przy którego tworzeniu pomagał jej chilijski piosenkarz, autor tekstów i producent Koko Stambuk. Jak się później okazało, para zapałała do siebie uczuciem. Był to najdłuższy związek Perroni, jednak także on ostatecznie zakończył się rozstaniem w 2021 roku.