Benefits Festiwal

Benefits Festiwal

Rynek pracowniczy zmienia się bardzo dynamicznie, a potrzeby pracowników szybko ewoluują. Dlatego pracodawcy muszą znać najnowsze trendy w zakresie świadczeń pracowniczych, aby dostosować strategię benefitów do oczekiwań i wymagań osób zatrudnionych w firmie. W jaki sposób pozyskiwać najbardziej utalentowane osoby do pracy w przedsiębiorstwie? Jak motywować i zatrzymać wartościowych pracowników w filmie? To pytania, które codziennie zdają sobie HR-owcy.

Czym są benefity pracownicze?

Sposobem na przyciągnięcie i utrzymanie dobrych pracowników są benefity pracownicze. To pakiet świadczeń pozapłacowych, które firma zapewnia zatrudnionym, aby zwiększyć ich zadowolenie i satysfakcję z pracy. To także ważny element budowania wizerunku przedsiębiorstwa na rynku pracy i skuteczne narzędzie w rękach rekruterów. Wśród najbardziej popularnych benefitów pracowniczych są m.in. samochody służbowe, ubezpieczenia, pakiety emerytalne, prywatna opieka zdrowotna, dofinansowanie szkoleń, programy akcji, możliwość pracy z domu, elastyczne godziny pracy, a także dodatkowe wartości, takie jak np. karnety do fitness klubów, bezpłatne posiłki w pracy, czy darmowe owoce i warzywa.

Benefits Festival

Wartościowym miejscem zdobywania wiedzy w zakresie benefitów pracowniczych są wydarzenia takie jak Benefits Festival – spotkanie liderów rynku produktów benefitowych, na których spotykają się osoby odpowiedzialne za politykę personalną z firmami oferującymi produkty i usługi benefitowe. Na Benefits Festival – Warszawa – HR Polska można dowiedzieć się w jaki sposób stworzyć i zrealizować politykę benefitową, a także poznać najlepsze praktyki w tym zakresie. Seminariom i wystąpieniom towarzyszą targi, na których wystawiają się firmy specjalizujące się w produktach benefitowych, zarówno tradycyjnych, jak i nowatorskich. Na przykład firma Motivizer na Benefit Festival prezentowała swoją platformę benefitową.

Benefity pracownicze skrojone na miarę

Na Benefits Festival można przekonać się, że wybór benefitów pracowniczych jest ogromny. Dlatego warto uczestniczyć w wydarzeniach takich jak Benefits Festival, aby być na bieżąco i wiedzieć jakie są możliwości i nowości w zakresie benefitów pracowniczych. Dobrze przemyślany pakiet świadczeń pozapłacowych to ogromna wartość dla pracowników i samej firmy. Twórcy Benefits Festival polecają, aby wybierać te benefity, które odzwierciedlają wartości firmy i są związane z marką. Do pracodawcy należy decyzja jakie świadczenia pozapłacowe zaproponować pracownikom, ale należy pamiętać, że niektóre świadczenia podlegają opodatkowaniu. Niezbędne jest więc uzgodnienie ich wdrożenia z działem finansów i księgowości w firmie. Na koniec podkreślmy, że ważne są nie tylko same korzyści, ale sposób w jaki firma je komunikuje.