bateria prysznicowa podtynkowa

Bateria prysznicowa podtynkowa – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Projektując łazienkę, już na wczesnym etapie powinniśmy się zastanowić i wziąć pod uwagę tak ważne elementy, które wchodzą w skład komfortowego wyposażenia łazienki. Ważną funkcję pełnią baterie,  które są przy umywalce, jak i te, które będziemy montować w kabinie prysznicowej. Niejednokrotnie od decyzji jaką podejmiemy na etapie aranżacji zależy wygodne i bezproblemowe użytkowanie  naszej wymarzonej łazienki.

Aby uniknąć błędów i nietrafionych wyborów warto się zastanowić jakie funkcje  wizualne, jaki i użytkowe musi posiadać bateria prysznicowa podtynkowa.

Dobranie baterii prysznicowej podtynkowej do stylu łazienki

Pierwszym i koniecznym warunkiem wyboru odpowiedniej podtynkowej baterii prysznicowej jest dopasowanie jej wzoru, koloru, oraz ogólnego wyglądu do stylu, w jakim aranżujemy łazienkę.

Zupełnie inaczej będziemy dobierać baterię podtynkową do stylu  glamour,  a zupełnie innymi cechami  będziemy się kierować przy wyborze baterii podtynkowej prysznicowej do stylu minimalistycznego. To kryterium  powinniśmy uwzględnić jeszcze przed zakupem baterii, gdyż taki element jak bateria, niejednokrotnie stanowi o całości wyglądu i stylu łazienki.

Obecnie rynek oferuje tak różnorodny wybór baterii prysznicowych podtynkowych z różną stylistyką, że nie stanowi problemu dobór odpowiednio  dopasowanego wzornictwa baterii do wymarzonego stylu.

Bateria podtynkowa – kolor ma znaczenie

Kolor detali w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience, ma olbrzymie znaczenie dla podkreślenia  i uwypuklenia elementów, które nadają ton i atmosferę danemu pomieszczeniu.

Najczęstszymi kolorami baterii prysznicowych podtynkowych, jakie możemy spotkać na rynku są klasyczne, czyli chrom, mosiądz i biel, które z reguły pasują do każdego koloru płytek wyłożonych w łazience, oraz wpisują się w tradycyjny  wystrój łazienek. W przypadku kiedy  projekt uwzględnia zastosowanie kolorów innych niż te tradycyjne, możemy sięgnąć po baterie podtynkowe prysznicowe w kolorach złota, czerni, a nawet stylizowanych w miedzi antycznej, lub celowo postarzanej poprzez szczotkowanie do łazienek o klimacie vintage. Przy wyborze koloru ważne, aby współgrał on z innymi elementami aranżacje łazienki.

Kształt dobrany do projektu łazienki

Aby uniknąć błędu nietrafionego zakupu baterii podtynkowej prysznicowej, następnym kryterium, którym powinniśmy się kierować  jest jej kształt.  Ostre i kanciaste kształty baterii świetnie wkomponują się w nowoczesne minimalistyczne łazienki w surowym wykończeniu. Zwłaszcza te z jednym pokrętłem do zimnej i ciepłej wody świetnie nadają się do łazienek małych w industrialnym lub loftowym wystroju. Jednak wyznacznikiem wyboru kształtu baterii w stylu bardziej okazałym i eleganckim  jest raczej postawienie na kształty obłe, opływowe i z elementami błyszczącym. Ale także tutaj powinniśmy zwrócić uwagę, aby wszystkie te elementy jak styl, kolor, oraz kształt stanowiły spójną całość i dawały swobodę ruchów, oraz komfort korzystania z natrysku.

Baterie prysznicowe podtynkowe: Jakość i funkcjonale rozwiązania

Przy wyborze baterii podtynkowej prysznicowej nie możemy pominąć  tak ważnych czynników, jakimi są jakość materiałów, funkcjonalność i nowoczesne rozwiązania zastosowane z korzyścią dla użytkownika. Zastosowanie funkcji blokady wody,  termoregulacji temperatury wody, czy możliwości  wmontowania sterownika, który z odległości może uruchomić strumień wody pozwoli nam na ekonomiczne i bezpieczne korzystanie z prysznica.

Trzeba również zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich wykonane są poszczególne elementy baterii podtynkowej. Jak sama nazwa wskazuje – większość elementów jest ukryta w ścianie i dlatego te elementy powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Możliwość ukrycia wszystkich elementów w ścianie  pozwala nam na wygodne zamontowanie baterii prysznicowej podtynkowej na wysokości, która jest dostosowana do naszego wzrostu i naszych potrzeb.

Wszystkie te elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie baterii prysznicowej podtynkowej pozwolą nam wybrać model dopasowany do stylu łazienki, ale także ze szczególnym naciskiem na własne indywidualne wymogi.