Ana Brenda Contreras – aktorka, modelka i piosenkarka

Ana Brenda Contreras jest meksykańską aktorką, modelką i piosenkarką. Najbardziej znana jest ze swoich ról w Telenovelas Teresa, Abimmo de Pasión, Que Te Perdone Dios i Corazón nie dożywienia. Contreras urodził się 24 grudnia 1986 r. W Asunción Nochixtlán, Oaxaca, Meksyk. Jest najmłodszą z czworga dzieci. Jej ojciec jest mechanikiem, a jej matka jest gospodynią domową. Ma dwie starsze siostry i jednego starszego brata. Contreras rozpoczęła karierę aktorską w 2006 roku, kiedy dostała głónwą rolę w Telenovela Teresa.

Role filmowe i serialowe Contreras

W 2007 r pojawiła się w Telenovela Abimmo de Pasión. W 2012 roku wystąpiła w Telenovela Que Te Perdone Dios. Miała także kilka epizodycznych ról w serialu telewizyjnym Corazón. Contreras zdobyła kilka nagród za swoją pracę w telewizji. W 2013 roku zdobyła nagrodę TVINOVELAS dla najlepszej głównej aktorki w telenoweli za rolę w Abimmo de Pasión. W 2014 roku zdobyła nagrodę Latin Grammy za najlepszy album Ranchero/Mariachi  – za jej płytę Ana Brenda Contreras.

Ana Brenda Contreras to również piosenkarka

Contreras jest również odnoszcą sukcesy piosenkarką. Jej debiutancka album, Ana Brenda Contreras, została wydana w 2013 roku i osiągnęła szczyt na liście latynoski Billboard Latin Albums. Jej drugi album, Soy Tu Duena, został wydany w 2014 roku i osiągnął szczyt na drugim miejscu na liście latynoskich albumów Billboard. W 2015 r. Contreras dostała główną rolę w Telenovela La Doña. W następnym roku wystąpiła w filmie Una Maid en Manhattan. Contreras jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Meksyku. Ana Brenda Contreras jest nie tylko meksykańską aktorką, ale i piosenkarką.

Najbardziej znane role Contreras i jej brata

Najbardziej znana jest ze swoich ról jako Paloma w Telenovela Corazón, i jako Alejandra „Alex” López w Telenovela La Doña. Jej matka, María Eugenia Contreras, jest gospodynią domową, a jej ojciec, Armando Contreras, jest mechanikiem – biznesmenem, który posiada sieć warsztatów samochodowych. Ma dwie starsze siostry, María Fernanda i María José oraz starszy brat Armando Contreras Jr. Contreras rozpoczęła karierę aktorską w 2002 roku, kiedy został obsadzona w głównej roli w Telenowela Código. Następnie pojawił się w różnych serialach telewizyjnych i filmach, w tym Vecinos, Mujeres Asesinas i Niña de Mi Corazón. W 2013 r. Armando  Contreras znalazł się w roli Roberta w telenoweli Corazón.