agencja brandingowa Warszawa

Agencja brandingowa – jak znaleźć dobrą agencję w Warszawie?

Chyba wszystkie osoby, które mają firmy, chcą osiągnąć sukces. Obecnie wiele zależy od dobrego marketingu danej marki. My, konsumenci, nie chcemy już kupować “byle jakich produktów”. Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami, dlatego coraz więcej firm przykłada uwagę do promocji swojej firmy. Dzisiaj skupimy się na tym, jak znaleźć dobrą agencję brandingową? Czym taka agencja będzie się wyróżniać na tle swojej konkurencji?

Przed wyborem agencji brandingowej musisz…

Wybór odpowiedniej agencji to duże przedsięwzięcie – w końcu to jej poświęcasz promocję swojej marki. Wiele osób nie decyduje się na takie usługi od razu, a po pewnym czasie. Zazwyczaj, gdy firma zaczyna się rozrastać i należy niektóre obowiązki oddelegować innym osobą. W takim razie:

Agencja brandingowa (Warszawa) – co musisz wziąć pod uwagę?

  • Musisz określić swoje cele i potrzeby. W zależności od Twoich wymagań możesz potrzebować innych specjalistów i zakresu obowiązków. Jest różnica, czy zależy Ci o zmianę całego wizerunku firmy czy ukształtowanie wizerunku świeżo założonego biznesu. Przykładowe usługi świadczone przez agencję brandingową znajdziesz tutaj: https://sieberthead.com/pl/
  • Przeanalizuj swój budżet. Musisz się zastanowi, ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na budowanie swojej marki i działania marketingowe. Pamiętaj tylko, że bardzo często cena jest odpowiednikiem jakości przeprowadzanych działań, dlatego też nie zawsze warto szukać we wszystkim oszczędności.

Jak poznać dobrą agencję brandingową?

No dobrze, wiesz już, jakie masz cele i potrzeby. Wiesz też, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na działania marketingowe, i co dalej? Po czym można poznać dobrą agencję marketingową? Jak ustrzec się przed oszustami, naciągaczami oraz usługami od osób, które nie do końca wiedzą co robią? Już podpowiadamy:

  • Zwróć uwagę na rekomendacje – każda dobra agencja brandingowa będzie się cieszyć dobrymi opiniami. Dobrze jest wybierać firmy z polecenia, od znajomych, którzy już daną firmę “przetestowali”. Dowiesz się w ten sposób o zaletach i wadach sposobu działania danej firmy.
  • Skorzystaj z internetu – przeszukaj portale branżowe oraz fora tematyczne. Możesz też znaleźć grupy tematyczne na facebooku, które wspomogą Twój wybór agencji marketingowej. W ten sposób możesz się również dowiedzieć, których firm lepiej unikać oraz jakie są ceny na rynku (aby uniknąć oszustw i wyłudzeń finansowych).
  • Zwróć uwagę na cały wizerunek agencji brandingowej. Strona internetowa, strona na facebooku, instagram czy wizytówki powinny być ze sobą spójne. Wszystkie aspekty związane z marketingiem powinny być wykonane w sposób schludny i w wysokiej jakości – w końcu tym, zajmuje się agencja marketingowa. Czego można oczekiwać od firmy, która nie może sama zadbać o swoje portfolio i wizerunek na rynku?
  • Obejrzyj portfolio agencji marketingowej. Dowiesz się w ten sposób, z jakimi firmami współpracowała, jak wyglądają jej realizacji i czy podoba Ci się ten styl. Każda agencja, której udało się nawiązać współpracę z topowymi markami i produktami poinformuje o tym, na swojej stronie internetowej. Podczas rozmowy i ustalania warunków współpracy możesz również podpytać o doświadczenie danej firmy.
  • Dobra agencja marketingowa niemal zawsze dotrzymuje terminów. Oczywiście nawet najlepszym mogą trafić się drobne potknięcia, np. kilka zwolnień chorobowych, które zaburzają pracę – nie są to jednak sytuacje, które zdarzają się regularnie.

Jak wybrać agencję marketingową?

Masz już kilka agencji marketingowych na oku? Co dalej? Na początku dobrze jest przygotować, to co chcesz osiągnąć i jakie masz wymagania – jakie działania mają być podjęte, jaki ma być osiągnięty cel, terminy oraz jaki masz budżet.

  • Po przesłaniu takiego planu każda dobra agencja będzie miała do niego pytania – jeżeli osoba odpowiedzialna za kontakt zadaje pytania, oznacza to, że jest zainteresowana tematem i podchodzi do niego na poważnie.
  • Podczas ustalania warunków współpracy agencja marketingowa powinna ustalić zakres prac i zasady współpracy – powinny być one jasne i przejrzyste dla obydwu stron.
  • Agencja powinna przygotować spersonalizowaną ofertę, dopasowaną do Twoich oczekiwań. Nie powinien to być szablon przygotowany dla wszystkich. Zwróć uwagę, czy agencja brandingowa zwróciła uwagę na Twoje wymagania.