3 zasady, którymi warto kierować się przy wyborze damskiej bluzy medycznej

Odzież medyczna to znak rozpoznawczy każdego przedstawiciela służby zdrowia. Porównując jednak odzież spotykaną jeszcze kilka lat temu z obecną, nie sposób nie przyznać, że garderoba medyków znacząco się zmieniła. Przykładem tego jest, chociażby wymiana białych kitli na bluzy medyczne o ciekawych krojach i kolorach. Jak jednak wybrać bluzę medyczną by nie tylko dobrze wyglądała, ale także zapewniała komfort podczas wymagającej pracy?

Wygodna damska bluza medyczna dla wymagających

Nocne dyżury, intensywne godziny pracy i ciągły pośpiech to codzienność wielu przedstawicieli służby medycznej w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że niemal w każdej garderobie pielęgniarki powinna znaleźć się bluza medyczna damska wykonana z wysokiej jakości, przewiewnego materiału. Przy wyborze bluzy medycznej należy zwrócić szczególną uwagę właśnie na materiał. Powinien on nie tylko być komfortowy dla skóry, ale również bezpieczny. Ważne jest, by nie zapewniał idealnych warunków do rozwoju drobnoustrojów i groźnych bakterii. By zmniejszyć to ryzyko, odzież medyczna jest prana w wysokich temperaturach, z dużą częstotliwością. Materiał bluzy medycznej musi więc być w pełni odporny na częste czyszczenie.

Modnie także na szpitalnych oddziałach z damską bluzą medyczną

Biała sterylna odzież nierzadko wzbudza lęk wśród pacjentów. Całe szczęście producenci odzieży medycznej doskonale zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej wzbogacają swoje kolekcje o nowe kolory, a nawet wzory. Te drugie sprawdzają się w szczególności na oddziałach dziecięcych i w przychodniach pediatrii. Bluza damska we wzorki sprawia, że dzieci odczuwają mniejszy stres, a nierzadko są wręcz zaciekawione wizytą w placówce medycznej.

Profesjonalny wygląd dzięki damskiej bluzie medycznej

Każdy pracownik służby medycznej powinien wyglądać profesjonalnie. W końcu to w jego ręce powierzamy swoje zdrowie, a nierzadko nawet życie. Nie oznacza to jednak, że bluza medyczna w kolorze innym niż biały będzie nieodpowiednia. Wręcz przeciwnie, może się okazać, że większe zaufanie w pacjencie wzbudzi odzież w kolorze zielonym lub niebieskim. Jak udowodniono, barwy te mają relaksacyjny i uspokajający wpływ na każdego z nas. Warto wykorzystać tę zależność także w swojej pracy. By zwiększyć zaufanie wśród podopiecznych, sięgnij po bluzę medyczną zieloną. Na profesjonalizm pracownika medycznego wpływ ma także to, jak on sam siebie postrzega. Jeśli noszona odzież zapewnia mu komfort, a przy tym posiada modny krój, zwiększa się poczucie pewności siebie, co dostrzegają sami pacjenci.