3 cechy idealnego pudełka do pakowania – jakie powinno być pudełko?

Przed Tobą przeprowadzka, do której wybierasz tradycyjny sposób przewożenia dobytku, czyli pudła? A może zajmujesz się wysyłką paczek? Liczba zastosowań pudełek do pakowania tak naprawdę się nie kończy. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta kartonów.

Wytrzymałość pudełek, która nie zawodzi przy dobrym producencie

Niezależnie od tego, czy kartony wykorzystujemy podczas przeprowadzki, czy służą nam do wysyłki, muszą być wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Choć wydawać by się mogło, że tektura nie należy do zbyt trwałych materiałów, odpowiednio wykorzystana jest w stanie znieść naprawdę wiele działań mechanicznych. Jeśli interesują Cię wytrzymałe pudełka producent powinien posiadać w swojej ofercie kartony o różnej liczbie warstw. Cieńsza tektura lub mniejsza ilość warstw sprawdzi się przy pakowaniu lżejszych rzeczy. Te cięższe będą jednak w wymagały nieco większej wytrzymałości – tektury 5-warstwowej o grubości ok. 1 cm.

Rozmiar pudełka dostosowany do potrzeb

Dobry producent pudełek kartonowych wychodzi naprzeciw licznym potrzebom swoich klientów. To oznacza, że w swojej ofercie posiada pudełka o różnych rozmiarach. To właśnie wielkość pudełka jest jednym z najważniejszych czynników, które musimy wziąć pod uwagę przy transporcie z wykorzystaniem kartonów. Dopasowując wielkość kartonu do zawartości, unikniemy powstania zbyt dużej przestrzeni, przez którą wzrasta prawdopodobieństwo uszkodzeń. Pamiętajmy również, że karton nie może być takiej samej wielkości, co przedmioty znajdujące się wewnątrz. Zawartość warto bowiem dodatkowo zabezpieczyć gazeta lub folią bąbelkową, które zajmują dodatkowe miejsce w pudełku.

Klapy pudełka, które dodatkowo zabezpieczą zawartość

Dopasowanie wielkości kartonu do rozmiaru przedmiotów, które się w nim znajdą czy odpowiednia grubość tektury mogą okazać się niewystarczające, kiedy paczka trafi w ręce firmy kurierskiej. Warto więc postawić na pudełka, które świetnie zabezpieczają zawartość – pudła fasonowe. Są one dostosowywane kształtem i wielkością do pakowanych przedmiotów, a po złożeniu przybierają sztywną formę, odporną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Są one także dużo bardziej estetycznym rozwiązaniem od tradycyjnych pudeł klapowych. Sprawdzą się w szczególności w firmach zajmujących się sprzedażą wyrobów online. Jeśli jednak nie zależy nam na estetyce lub sięgamy po kartony podczas przeprowadzki, pudła klapowe klejone czy szyte w zupełności wystarczą, by maksymalnie zabezpieczyć zawartość.